Skip to main content

Nocleg w Tarnowie? 10 powodów, dla których warto się tu zatrzymać

Tarnów powinien być obowiązkowym punktem na mapie tych, którzy postanowili nieco bliżej poznać województwo małopolskie. Na miejscu czeka już mnóstwo atrakcji, których bogactwo sprawia, że coś dla siebie znajdzie tutaj zarówno wielbiciel zabytków architektury, jak i pasjonat klimatycznych miejsc z historią w tle. Dlaczego warto przyjechać do Tarnowa? Poznaj 10 powodów, które sprawią, że zapragniesz odwiedzić to miasto.

Co zobaczyć w Tarnowie?

1. Wyjątkowy klimat w sercu Starego Miasta

Stare Miasto to miejsce, w którym poczuć można już krakowski klimat. To, co odróżnia Tarnów od stolicy Małopolski, to przede wszystkim znacznie mniejsza liczba turystów. Dzięki temu można spokojnie zagłębić się w klimatyczne zaułki, pospacerować uroczymi uliczkami i zrelaksować się przy filiżance kawy w jednej z wielu kawiarni, ulokowanych w okolicach Rynku.

2. Na Szlaku Architektury Drewnianej

Przez Tarnów przebiega również Szlak Architektury Drewnianej. W mieście zwiedzić można aż trzy obiekty, które umieszczone zostały na wyjątkowej liście drewnianych świątyń. Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością kościół Matki Bożej Szkaplerznej. Ta XV-wieczna świątynia jest jednym z najstarszych kościołów w mieście.

3. Tarnowska katedra

Tarnowska katedra to zabytek, który koniecznie trzeba odwiedzić, spacerując miejskimi uliczkami. Świątynia, datowana na XIV wiek, zbudowana została w stylu gotyckim, choć późniejsze remonty nadały jej bardziej neogotyckiego wyglądu. Będąc w tym miejscu, warto poświęcić nieco czasu na odkrywanie zakamarków, ukrytych w klimatycznym otoczeniu katedry.

Zieleń w Tarnowie

4. Podróż w przeszłość śladami tarnowskich Żydów

W czasach przedwojennych Żydzi stanowili blisko połowę populacji mieszkańców miasta. Ci, którzy chcieliby złożyć swoisty hołd ofiarom nazistowskich represji, powinni odwiedzić cmentarz żydowski, gdzie do dnia dzisiejszego zachowały się tablice z inskrypcjami w kilku językach, m.in. w hebrajskim i jidysz.

5. Wyjątkowa panorama

Tarnów może poszczycić się również miejscem, z którego podziwiać można wyjątkową panoramę miasta. To wzgórze św. Marcina, skąd rozciągają się fantastyczne widoki. Tutaj znajdują się także urokliwe ruiny zamku Tarnowskich, służące mieszkańcom miasta za miejsce wypoczynku, a także kościół św. Marcina.

6. Odpoczynek od zgiełku miasta

Ci, którzy w Tarnowie chcieliby znaleźć nieco odpoczynku od miejskiego zgiełku, powinni udać się w kierunku Parku Strzeleckiego. Jego kwintesencję stanowi mauzoleum generała Bema i staw z nenufarami. Na miłośników przyrody czekają tutaj również tabliczki z nazwami okazałych gatunków, których w tym miejscu z pewnością nie zabraknie. Jeśli szukasz aktywnego wypoczynku, w artykule: "Aktywnie po zdrowie – czyli jak w Tarnowie dbać o dobrą kondycję?" zaproponowaliśmy Państwu wybór sposób dbania o aktywność fizyczną podczas pobytu w Tarnowie.

7. Kulinarna wycieczka szlakiem lokalnych przysmaków

Nazwa Tarnów wywodzi się od tarniny, porastającej w dawnych czasach wzgórze św. Marcina. Charakterystycznych w smaku nalewek czy naparów można dziś skosztować w wielu restauracjach. Ciekawą propozycją kulinarną będzie również placek po husarsku, którego wyjątkowy smak buduje kurczak w połączeniu z warzywami.

Kulinarne miejsca na mapie Tarnowa

8. Odpoczynek przy kawie

Tarnów to również idealne miejsce dla miłośników relaksu przy aromatycznym kubku kawy. Ciekawym pomysłem może być odpoczynek w tramwaju, odrestaurowanym przez jednego z lokalnych pasjonatów motoryzacji. Wagon „biedronka” ustawiony został przy jednej z najpiękniejszych ulic Tarnowa, by spacerowicze mogli uraczyć się pyszną kawą, nie tracąc nic z miejskiego uroku.

9. Polski biegun ciepła

Niewiele osób wie, że Tarnów nazywany bywa polskim biegunem ciepła. To właśnie tutaj średnia temperatura w ciągu roku wynosi aż 8,8˚C! Efektem takiego stanu rzeczy jest z pewnością bujna roślinność, dzięki której miasto staje się przyjazne nie tylko turystom, ale również i mieszkańcom.

Nocleg w Tarnowie

10. Doskonała baza wypadowa

Tarnów może stać się także idealną bazą wypadową zarówno w bliższe, jak i nieco dalsze okolice. Doskonałym pomysłem będzie Zalipie z malowanymi chatami, kopalnia soli w Bochni czy też rezerwat przyrody Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. Pozostałe nasze propozycje znajdują się w artykule: "Top 10 atrakcji w okolicach Tarnowa, które warto zobaczyć będąc niedaleko miasta", do którego przeczytania zachęcamy wszystkich z Państwa, którzy chcą zobaczyć nie tylko sam Tarnów, ale także malownicze okolice.

Hotel w świetnej lokalizacji

Planując wycieczkę weekendową bądź dłuższy wyjazd, warto wziąć pod uwagę nocleg w Tarnowie, który będzie dobrym punktem wypadowym. Miasto oferuje ogrom zarówno aktywnych, jak i wypoczynkowych atrakcji. Lokalizacja naszego hotelu gwarantuje dobry dojazd do wielu miejsc i punktów wypadowych na mapie Tarnowa. Miłośnicy zwiedzania miasta będą mogli obejrzeć najpopularniejsze zabytki, natomiast osoby szukające relaksu będą mogły zadowolić się ucieczką od miejskiego zgiełku i odpocząć przy filiżance kawy.

Hotel Gal - zapoznaj się z ofertą noclegu w Tarnowie!

Lub skontaktuj się z nami pod numerem: ☎ 14 688 99 30