Skip to main content

TOP 10 atrakcji dla dzieci w Tarnowie

Kiepska pogoda zepsuła plany na weekend? Nie masz pomysłu na zapewnienie rozrywek swoim pociechom, które wprost rozsadza energia? W Tarnowie dzieci z pewnością nie będą się nudzić! Sprawdź nasze zestawienie z 11 najlepszymi atrakcjami dla dzieci w Tarnowie!

Polecane miejsca dla dzieci Tarnów

Najlepsze atrakcje dla dzieci

Czeka tu już cały szereg atrakcji, z których warto skorzystać, by w interesujący sposób wypełnić czas wolny najmłodszym członkom rodziny. Przygotowaliśmy ranking tych najciekawszych, by nieco ułatwić podjęcie decyzji. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami:

1. Park Wodny TOSiR

Park Wodny TOSiR to prawdziwa gratka dla miłośników wodnego szaleństwa. Przy ul. Piłsudskiego 30 na dzieci czeka już magiczna zatoka bąbelkowa, gejzery wodne i sztuczna rzeka. W obiekcie powstała również zjeżdżalnia rodzinna, choć miłośnicy adrenaliny wybierają z reguły zjeżdżalnię rurową o długości 50 metrów! Nie zapomniano tutaj również o najmłodszych wielbicielach wodnych rozrywek. Na maluchów czeka zarówno brodzik, jak i prosta zjeżdżalnia, przystosowana do ich możliwości. Całość gwarantuje wiele godzin wspaniałej zabawy pod czujnym okiem ratownika.

Park Wodny TOSiR w Tarnowie Źródło: tarnow.pl2. Figle Migle – Centrum Zabaw Dziecięcych

Pod adresem: ul. Lwowska 134a w Tarnowie, mieści się prawdziwe centrum radosnej zabawy. To Figle Migle, czyli najlepsze Centrum Zabaw Dziecięcych w mieście. Skorzystać tutaj można nie tylko z basenu z kulkami, toru przeszkód czy zjeżdżalni, ale również z wielu ciekawych, rozwijających zajęć. To m.in. zajęcia plastyczne, muzyczne i ruchowe. Rodzice mogą również zorganizować tu swoim pociechom urodziny, które obywają się w kolorowych salach, rodem z najpiękniejszych dziecięcych bajek.

Figle Migle - Centrum Zabaw Dziecięcych w TarnowieŹródło: figlemigle.com.pl3. Park Trampolin FlyPark

Które dziecko nie lubi podniebnych akrobacji i świetnej zabawy na trampolinach? Miłośnicy takiej formy aktywnego wypoczynku spotykają się w Tarnowie przy ul. Błonie 2. To właśnie tutaj działa Park Trampolin FlyPark, gdzie można oderwać się od ziemi i pozwolić sobie na całe godziny radosnego szaleństwa. Mogą one odbywać się chociażby w trakcie popularnych Lekcji Latania, czyli zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci. Rodzice mniejszych pociech doceniają natomiast Poranki Malucha, gdy cała przestrzeń powietrzna FlyParku przeznaczona jest wyłącznie dla najmłodszych miłośników powietrznych szaleństw.

Park trampolin FlyPark w Tarnowie Źródło: fly-park.eu4. Promienny Zamek

W Promiennym Zamku, mieszczącym się przy ul. Promienna 21, dzieci przenoszą się do magicznego świata najwspanialszej zabawy. Czeka tu na nich sporych rozmiarów dmuchawiec ze zjeżdżalnią, zapewniający ogrom ekscytacji. Oprócz tego najmłodsi członkowie rodziny, mogą również skorzystać z basenów wypełnionych bezpiecznymi kulkami. Najdzielniejsi eksploratorzy wybierają natomiast trzy poziomowy tor przeszkód, gdzie czekają na nich już ślepe przejścia, liczne schodki i przeszkody. To prawdziwy raj dla miłośników przygody i szansa na nieco odpoczynku dla ich rodziców.

Promienny Zamek w Tarnowie Źródło: promiennyzamek.pl5. Bawialnia Kulka

W Bawialni Kulka dobrze czują się zarówno mali, jak i dorośli klienci. Taki był właśnie cel twórców tego wyjątkowego miejsca, mieszczącego się pod adresem: ul. Piłsudskiego 28b. Na dzieci czekają tutaj kreatywne atrakcje, zaś ich rodzice mogą delektować się aromatyczną kawą i chwilą odpoczynku na wygodnej kanapie. W Bawialni Kulka nuda z pewnością nie istnieje! Największą atrakcję stanowią ogromne piankowe klocki, choć wielbiciele szalonych zabaw nie rezygnują również z trampoliny, ścianki wspinaczkowej i możliwości rozegrania meczu piłki nożnej.

Bawialnia Kulka w Tarnowie Źródło: bawialniakulka.pl6. Fontanna z Układem Słonecznym

W Tarnowie znajduje się również jedyna w Polsce kosmiczna fontanna, odzwierciedlająca Układ Słoneczny. I choć wybudowano ją już w 2010 r., po dziś dzień budzi zachwyt i zainteresowanie. Dotyczy to zwłaszcza najmłodszych członków rodzin, które zdecydują się odwiedzić tutejszy skwer ks. J. Popiełuszki. Twórcy fontanny zadbali o wszelkie szczegóły tak, by doskonale odzwierciedlała ona kosmiczną rzeczywistość. Można tu więc zobaczyć słońce z wodnymi promieniami oraz planety, obracające się wokół własnych osi. A wszystko to na tle rozgwieżdżonego nieba, co sprawia spektakularne wrażenie, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku.

Fontanna z Układem Słonecznym w Tarnowie
Źródło: it.tarnow.pl7. Xtreme KiDS

Przy ul. Błonie 2 działa natomiast Extreme KiDS. To wyjątkowy klub, przeznaczony zarówno dla maluchów, jak i nieco starszych pociech. Na miejscu możliwa jest nie tylko swobodna zabawa, ale również i udział w niezwykle interesujących zajęciach pod okiem instruktorów z odpowiednimi kwalifikacjami. Starsze dzieci wybierają najczęściej tory przeszkód i Małpi Gaj lub też korzystają z siłowni, dostosowanej do ich możliwości. Na maluchów czekają tutaj natomiast interaktywne kąciki i bezpieczne zabawki, pozwalające na beztroską zabawę w towarzystwie rówieśników.

Xtreme KiDS w Tarnowie Źródło: xtremekids.pl8. Ogródek Jordanowski w Parku Strzeleckim

Ogródek Jordanowski powstał z inspiracji najmłodszych członków tarnowskiego społeczeństwa. To właśnie dzieci zdecydowały, które zabawki warto w nim umieścić. Nic dziwnego, że dziś chętnie spędzają tutaj czas całe rodziny, ciesząc się z możliwości najlepszej zabawy pod gołym niebem. Ogródek Jordanowski znajduje się przy ul. Romanowicza 03. Największą atrakcją wydają się być urządzenia do wspinania, choć sporą popularnością cieszą się również karuzele, trampoliny i piaskownica dla najmłodszych. Co ważne, z możliwości parku mogą swobodnie korzystać również dzieci niepełnosprawne. A wszystko to w otoczeniu najpiękniejszych kolorów, stanowiących idealne tło dla najlepszych zabaw.

Ogródek Jordanowski w parku Strzeleckim w Tarnowie
Źródło: gazetakrakowska.pl9. Mini Zoo w Zaczarniu k. Tarnowa

Mini Zoo, zlokalizowane pod adresem Zaczarnie 6A, już od wielu lat przyciąga miłośników przyrody w różnym wieku. Dzieci z radością podziwiają tutaj papużki i osiołki, a także szopy pracze, krowę i szynszyle. Na miejscu nie mogło również zabraknąć alpak, choć o zainteresowanie odwiedzających walczą także kangury, a nawet pawie, przyciągające uwagę majestatycznie rozłożonymi ogonami. Uzupełnieniem najlepszej zabawy jest tutaj plac zabaw, dostosowany do potrzeb zarówno młodszych, jak i nieco starszych pociech.

Mini ZOO w Zaczarniu k. Tarnowa
Źródło: turysta.org10. Fort Wapiti

Fort Wapiti, mieszący się przy ul. Reja, to wyjątkowe miejsce na mapie województwa małopolskiego. W niesamowitym otoczeniu, rodem z najlepszych amerykańskich westernów, dzieci uczą się gościnności, ekologii, hojności i wartości rodzinnych, czyli tego, co cenią sobie rdzenni Indianie. Warsztaty i obozy w Forcie Wapiti to niepowtarzalna szansa, by zakosztować nieco kultury indiańskiej i przekonać się na własnej skórze, jak funkcjonowały dawniej indiańskie wioski. Na miejscu organizowane są również noce w tipi oraz urodziny w blasku ognia i wyjątkowym klimacie indiańskiego obozowiska.

Fort Wapiti w Zalasowej k. Tarnowa Źródło: wapiti.pl

Rozszerzamy ranking — nowa atrakcja Tarnowa 2024:

11. Drift Park Extreme — sala zabaw w Tarnowie

Przy ul. Akacjowej 1 w Tarnowie, czeka na Was zupełnie nowa, ekscytująca atrakcja — Drift Park Extreme, pierwszy w regionie tor driftingowy dla elektrycznych wózków Crazy Cart®, idealny dla miłośników szybkiej i emocjonującej zabawy. Bez względu na wiek, każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ pojazdy dostosowane są dla dzieci już od 4. roku życia, a jedynym ograniczeniem jest waga do 85 kg. Na miejscu dostępne są kaski oraz profesjonalny instruktaż, który wprowadzi Was w tajniki bezpiecznej jazdy. Dla miłośników mniejszych pojazdów dostępne są również modele RC — zdalnie sterowane samochodziki — odpowiednie dla dzieci od 6. roku życia. Drift Park Extreme oferuje promocje, takie jak 20% zniżki na przejazdy w godzinach Happy Hour we wtorki (15:00-17:00) oraz dla osób przyprowadzających nowych gości w środy. Jest to miejsce, które zapewnia emocjonującą zabawę dla całej rodziny.

Drift Park Extreme Tarnów - Nowa atrakcja dla dzieci i dorosłych 2024Źródło: https://maps.app.goo.gl/KwvHbLQ48sFKNUTs8

Nocleg w Tarnowie przyjazny dzieciom

Świetną propozycją, ułatwiającą korzystanie z atrakcji dla dzieci w Tarnowie, jest nocleg w naszym Hotelu Gal. Umiejscowiony w idealnej lokalizacji ułatwia organizacje weekendowych wycieczek rodzinnych. Wiele rozrywek w Tarnowie i jego okolicach zapewni świetne spędzanie czasu niezależnie od pogody. Także dorośli nie będą się nudzić, bawiąc się razem z dziećmi czy odpoczywając przy kawie w bawialniach. W tym samym czasie ich pociechy będą cieszyć się figlami z rówieśnikami. Szeroka oferta pozwala wybrać atrakcję idealną nawet dla najmłodszych.

Zapoznaj się z ofertą Hotelu Gal


Maszkarony - Najnowsza atrakcja Tarnowa

Najnowsza atrakcja Tarnowa - Szlak Tarnowskich Maszkaronów

Wyrusz w niezwykłą podróż po zakątkach Tarnowa i znajdź wszystkie 14 ukryte Maszkarony!

Czytaj wpis