Skip to main content

TOP 10 atrakcji w Tarnowie i okolicach podnoszących adrenalinę dorosłych i dzieci

Tarnów to miasto, które ma do zaoferowania cały wachlarz możliwości tym, którzy nie lubią spędzać czasu na kanapie przed telewizorem.  To prawdziwy raj dla wielbicieli zabytków, również tych drewnianych, entuzjastów szalonej zabawy do białego rana, ale także i pasjonatów rozrywek, podnoszących poziom adrenaliny, czyli hormonu euforii. Jeśli należysz właśnie do tej ostatniej grupy, koniecznie sprawdź nasz ranking TOP 10 atrakcji dla miłośników ryzyka.

Najlepsze atrakcje podnoszące adrenaline w Tarnowie

1. Daytona Karting Track Tarnów

Daytona Karting Track, mieszący się przy ul. Kochanowskiego 39, to ogromna hala, na której spędzić można długie godziny, szlifując swoje umiejętności w jeździe gokartami. I to nie byle jakimi, bo obiekt oferuje wyłącznie nowoczesną generację pojazdów. Wystarczy wspomnieć, że halowy tor kartingowy w Tarnowie liczy sobie tutaj aż 500 metrów, by zachęcić wszystkich miłośników szalonej zabawy do odwiedzin w tym właśnie miejscu! Tutaj doskonale będą bawić się zarówno dzieci, jak i dorośli – nic dziwnego, że coraz częściej to właśnie Daytona Karting Track wybierany jest na miejsce firmowych integracji. Co ważne, obiekt spełnia również najwyższe standardy bezpieczeństwa, gwarantując swoim klientom rozrywkę na światowym poziomie.

Daytona Karting Track Tarnów
Jana Kochanowskiego 39, 33-100 Tarnów
http://www.daytonatarnow.eu/
Tel.: 516 141 600

Daytona Karting Track Tarnów - atrakcje Tarnowa

2. Amusement Park Szara Sowa

Park Rozrywki Szara Sowa zlokalizowany jest w odległości 2 km od Tarnowa, w miejscowości Zawada, pod adresem Zawada 137, 33-112 Tarnowiec. To właśnie tutaj przyjeżdżają jednak mieszkańcy miasta, którzy chcą spędzić czas na aktywnej zabawie. Nic dziwnego, bowiem na gości czeka tutaj wyjątkowy park linowy z trasą treningową i trasą niską, przeznaczoną dla pasjonatów wyśmienitej rozrywki - wyposażoną w atrakcyjne przeszkody i zakończoną imponującym zjazdem tyrolskim przez strumyk. Sporą popularnością cieszy się również strzelanie z łuków i wiernych duplikatów popularnej broni palnej. Ci, którzy wolą jednak spokojniejsze formy aktywności, mogą skorzystać z pola do mini golfa, cieszącego się równie dużym zainteresowaniem.

Amusement Park Szara Sowa
137, Zawada, 33-112 Tarnowiec
https://szarasowa.pl/
Tel.: 600 969 185

Park Szara Sowa Tarnów

3. Laser Planet

Przy ul. Dąbrowskiej 13 działa Laser Planet, oferujący wyjątkową dawkę adrenaliny dla gości w każdym niemalże wieku. Sprowadza się ona do uczestnictwa w walce. Starcie to jest jednak w pełni bezpieczne, a jego uczestnicy nie są narażeni na żadne obrażenia. Warto podkreślić również, że wiązkę laserową cechuje bardzo mała moc, która nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia uczestników zabawy. Tutaj liczy się tylko refleks, spryt, inteligencja oraz… wyśmienita rozrywka na najwyższym poziomie, na której w Laser Planet spędzają czas całe rodziny!

Laser Planet
Dąbrowskiej 13, 33-100 Tarnów
http://www.grafit.tarnow.pl/
Tel.: 732 713 713

Laser Planet Tarnów

4. Tarnowski Plac Boju

Tarnowski Plac Boju to miejsce, gdzie adrenalina miesza się z zespołowym duchem i przygodą. Usytuowany w Tarnowie przy ul. Fabrycznej 22b, oferuje emocjonujące doznania paintballowe przez cały rok. Znajdziesz tu zrujnowane budynki i lekkie zalesienie, tworzące idealne tło dla bitew paintballowych. Oferują wysokiej jakości sprzęt paintballowy, profesjonalną obsługę i różnorodne gry scenariuszowe. Mogą organizować wielkie batalie dla ponad 200 osób. Oprócz paintballu oferują atrakcje takie jak tory łucznicze, quady, wspinaczka, gry zespołowe i karaoke, co czyni z niego idealne miejsce na różne okazje, od wieczorów kawalerskich po firmowe imprezy integracyjne​.

Tarnowski Plac Boju
Tarnów, ul. Fabryczna 22b
https://www.interskills.pl/tarnowski-plac-boju.html
Tel.: 660 955 451

Tarnowski Plac Boju

5. Bike Park Marcinka

Pod tą nazwą kryje się cały kompleks rowerowych tras zjazdowych, zlokalizowanych na zboczu tarnowskiej Góry św. Marcina. Tutaj swoje umiejętności mogą szlifować zarówno amatorzy, jak i bardziej doświadczeni miłośnicy adrenaliny. To właśnie dla tej drugiej grupy przeznaczona została trasa „Teściu”, zdecydowanie najtrudniejsza technicznie i wymagająca sporych umiejętności. W sumie na pasjonatów dwóch kółek czekają tutaj cztery trasy, pokryte specjalnym żwirem. Trzy z nich to tzw. single tracki, czyli trasy jednokierunkowe, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo uczestnikom sportowej rozrywki.

Bike Park Marcinka
33-100 Tarnów

Bike Park Marcinka - Kraków

6. Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych — Tor Speed Race Tarnów

To kolejna propozycja dla wielbicieli gokartów. Tym razem jednak powinni oni udać się pod adres ul. Kochanowskiego 30, by oddać się szalonej rozrywce na jednym z największych, a zarazem najdłuższych torów halowych w regionie. Jego układ to potężne wyzwanie dla pasjonatów sportów kartingowych. Tutaj przyda się nie tylko umiejętność kierowania pojazdami, ale również i niebagatelna kondycja fizyczna. W sportowej rywalizacji, gdy adrenalina sięga zenitu, a kolejne przejazdy biją rekordy prędkości, nie warto jednak zapominać o dobrej zabawie, stanowiącej kwintesencję tego rodzaju atrakcji. Co ważne, z możliwości toru mogą skorzystać zarówno dzieci od 5-ego roku życia, jak i kobiety, lubiące adrenalinę i rywalizację w damskim gronie. 

Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych - Tor Speed Race Tarnów
Jana Kochanowskiego 30, 33-100 Tarnów
http://gokarty-tarnow.pl/
Tel.: 604 640 023

Tor speed race Tarnów

7. La Roca — Ścianka wspinaczkowa

Ścianka wspinaczkowa to doskonała forma treningu dla ciała i ducha. W Tarnowie, pod adresem ul. Czerwona 54a, można spróbować swoich sił i podjąć wyzwanie  w towarzystwie pasjonatów wspinaczki – zarówno sportowej, jak i skalnej czy górskiej. Co ważne, trening odbywa się tutaj pod czujnym okiem instruktorów, którzy zadbają nie tylko o bezpieczeństwo uczestników, ale również i o wspaniałą atmosferę zajęć. Z tych z kolei niezwykle chętnie korzystają dorośli, młodzież i dzieci, ale również i „krasnale”, czyli najmłodsi wielbiciele aktywnej zabawy.

La Roca — Ścianka wspinaczkowa
Czerwona 54a, 33-100 Tarnów
http://www.laroca.pl/
Tel.: 739 900 267

La Roca - Ściana wspinaczkowa Tarnów

8. Park Wodny Tarnów

Tym razem zapraszamy do świata wodnego szaleństwa. Tutaj, przy ul. Piłsudskiego 30, przygotowano cały szereg atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na miejscu można zanurzyć się w magicznej zatoce bąbelkowej i skorzystać z gejzerów wodnych. Na wielbicieli adrenaliny czeka też zjeżdżalnia rurowa, której długość wynosi aż 50 metrów! Swoich sił w wodzie mogą jednak spróbować również i najmniejsi pasjonaci przygody. Dla nich przygotowano bowiem niewielki brodzik i małą zjeżdżalnię, a o bezpieczeństwo uczestników zabawy zadba z pewności profesjonalny ratownik.

Park Wodny Tarnów
Piłsudskiego 30, 33-100 Tarnów
https://www.tosir.com.pl/nasze-obiekty/park-wodny-tosir/
Tel.: 14 621 43 92

Park wodny Tarnów

9. Fly Park Tarnów

Fly Park to miejsce, w którym można wzbić się w powietrze i nabrać wysokich lotów. Nic dziwnego, bo zabawa w tym miejscu opiera się głównie na podskokach na trampolinach o różnej wielkości. Ten niezwykle nowoczesny park trampolin, zlokalizowany przy ul. Błonie 2, oferuje sporą dawkę wrażeń sportowych, połączonych jednocześnie z wyśmienitą rozrywką. To doskonały sposób, by oderwać się na chwilę od problemów dnia codziennego, a jednocześnie poprawić nieco swoją kondycję. W obiekcie organizowane są również cykliczne zajęcia dla dzieci, takie jak Lekcja Latania czy Poranki Malucha. Mogą w nich uczestniczyć rodzice z pociechami, które nie ukończyły jeszcze 6 lat. Park trampolin podzielony został również na strefy, a każda z nich gwarantuje wyśmienitą zabawę najwyższych lotów.

FlyPark Tarnów
Błonie 2, 33-110 Tarnów
http://tarnow.fly-park.eu/
Tel.: 733 571 234

Fly Park Tarnów - Najlepsze atrakcje w Tarnowie

10. Shooter Tarnów

Shooter Tarnów, usytuowany przy ul. Strzeleckiej 5, to fascynujący obiekt, w którym każdy miłośnik emocjonującej rozrywki spędzi niesamowite chwile, doskonaląc swoje umiejętności strzeleckie. Shooter Tarnów otwiera przed swoimi gośćmi świat nowoczesnych strzelnic, oferując dostęp do profesjonalnie wyposażonych stanowisk, na których można spróbować swoich sił w strzelaniu z różnorodnej gamy broni palnej. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym strzelcem, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tą dyscypliną, Shooter Tarnów oferuje warunki doskonałe do nauki i doskonalenia swoich umiejętności w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku.

Shooter Tarnów
Krakowska 101, 33-100 Tarnów
https://shootertarnow.pl/
Tel.: 511 001 302

Shooter Tarnów

Najlepsza rozrywka w Tarnowie – propozycje tanich nocklegów dla pasjonatów adrenaliny

Jak nietrudno zauważyć, pasjonaci adrenaliny z pewnością nie zaznają w Tarnowie uczucia nudy! Wprost przeciwnie, w mieście czeka na nich bowiem cały wachlarz różnorodnych rozrywek, spośród których wybiorą coś dla siebie zarówno wielbiciele sportów wodnych i kartingowych, jak i miłośnicy dwóch kółek czy po prostu dobrej zabawy.

Aby skorzystać ze wszystkich możliwości i nie stracić szansy na wyśmienitą rozrywkę, warto zarezerwować nocleg w Tarnowie. Do naszego hotelu Gal zapraszamy więc wszystkich tych, którzy odkryli w sobie ducha prawdziwej przygody i chcą poczuć przypływ adrenaliny, korzystając z atrakcji jednego z najpiękniejszych miast Małopolski.

Skorzystaj z naszej oferty noclegowej w Hotelu Gal!