Velo Dunajec - malownicza trasa rowerowa, biegnąca koło Tarnowa

Velo Dunajec to trasa rowerowa biegnąca w okolicach Tarnowa, która cieszy się ogromną popularnością wśród gości i turystów przybywających do Małopolski. Trasa przyciąga swoim pięknym krajobrazem, a szlak uznawany jest za jeden z najbardziej malowniczych w całej Polsce. Na tej trasie rowerowej czeka na Ciebie wiele atrakcji, przepięknych widoków Tatr, Pienin, a to wszystko w towarzystwie płynącego Dunajca.

Trasa rowerowa Velo Dunajec

fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich

Tarnów - doskonała baza wypadowa

Tarnów jest doskonałą bazą wypadową na trasę rowerową. Z roku na rok zyskuje coraz większe grono zainteresowanych osób. Nic w tym dziwnego, gdyż piękno okolicy jest niesłychane! Velo Dunajec to idealna propozycja dla każdego. Sama trasa nie jest skomplikowana. Przez większość czasu jedziemy z górki, a ilość wzniesień jest naprawdę znikoma. Jedyną trudnością może okazać się zabrany bagaż oraz pogoda, która czasem potrafi zaskoczyć. Wówczas zachęcamy do zatrzymania się w Hotelu GAL w Tarnowie. Nasz hotel cieszy się dużą popularnością wśród osób, podróżujących rowerami, ponieważ udostępnia zamkniętą rowerownię, w której bezpłatnie można zostawić swój rower, przeczekać niezadowalającą pogodę i odpocząć w eleganckich pokojach z balkonem.

Trasa rowerowa Velo Dunajec

Trasa Velo Dunajec jest w ostatnim czasie najczęściej wybieraną trasą rowerową przez turystów. Warto zaznaczyć, iż Dunajec to piękna i malownicza rzeka, która zaczyna swój bieg w Małopolsce. Wzdłuż niej przebiega cała trasa Velo Dunajec, o długości ponad 200 kilometrów. Większość trasy biegnie z dala od ruchu miejskiego, dlatego jest to idealne miejsce na wypoczynek i chwilę wyciszenia. Szlak został zbudowany w bardzo wysokim standardzie, posiada gładki asfalt, który umila podróżowanie, oraz bardzo dokładne i czytelne oznaczenia. Istnieje możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanych map, które zdecydowanie pomogą w planowaniu całej wyprawy. Na całej trasie zadbano również o miejsca odpoczynku dla rowerzystów.

Malownicze miejsce do zwiedzania

Trasa rowerowa Velo Dunajec, biegnąca koło Tarnowa, to doskonała okazja na poznanie najpiękniejszych miejsc w województwie małopolskim: zabytkowa architektura, średniowieczne zamki oraz piękne kościoły i klasztory. Jeśli chciałbyś wybrać się na krajoznawczą wyprawę rowerową, nie zwlekaj, zapoznaj się z okolicą i ruszaj w trasę! Velo Dunajec zdobyła bardzo dobrą opinię, nazywana jest najpiękniejszą trasą rowerową w Polsce. Warto dodać, że droga, którą biegnie trasa, jest mocno zróżnicowana. Zaczyna się w Zakopanem, biegnie przez Nowy Targ, Niedzicę, Nowy Sącz i Tarnów, a kończy się nieopodal ujścia Dunajca do Wisły. Każdego roku trasą przejeżdżają setki osób, nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ Velodunajec wyróżnia się przede wszystkim bogatą różnorodnością krajobrazu. Po drodze zobaczysz kilkanaście ciekawych miejscowości, atrakcji kulturowych, a także poznasz historię danego regionu. Warto więc, wybrać się w tę trasę rowerową, aby zobaczyć wiele niezwykłych miejsc, takich jak między innymi malownicze zamki w Czorsztynie i Niedzicy.

Rodzinna trasa rowerowa

Warto dodać, iż Velo Dunajec jest idealną trasą dla rodzin z dziećmi. Bezpieczeństwo i spokój podczas jazdy gwarantuje bardzo duża liczba odseparowanych od ruchu samochodowego odcinków. Dzięki swojej atrakcyjności, ten małopolski szlak rowerowy stał się niezwykle popularny i coraz częściej uczęszczany przez miłośników dwóch kółek.Trasa jest bardzo przyjemna, wiedzie wśród pól i lasów, dlatego dzieci z pewnością będą zadowolone. Dysponując kilkoma wolnymi dniami, wybierz się z rodziną na niezwykłą wycieczkę rowerową do przepięknego Tarnowa, który skradł serce wielu turystom. Po drodze możesz zwiedzić również Skamieniałe Miasta w Ciężkowicach, a także na Wieżę Widokową w Iwkowej. Wszystkie te atrakcje znajdują się w promieniu 50 kilometrów od Tarnowa. Jeżeli nastawiasz się głównie na wycieczkę rowerową, to trasa Velo Dunajec może okazać się najlepszą przejażdżką po Małopolsce!

Tarnów - miejsce na wyprawę rowerową

Tarnów jest doskonałym miejscem na wyprawę rowerową dla Ciebie i Twojej rodziny. Zapoznaj się z trasą i okolicą, a następnie wyrusz na wyprawę swojego życia. Jeżeli planujesz zatrzymać się w Tarnowie na kilka dni - zachęcamy do kontaktu z naszym hotelem. Zadzwoń pod numer: +48 530 040 856 i zarezerwuj pokój już teraz! Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Realizacja: Starterfirm.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone © F.H.U. "Ligara" Andrzej Ligara